PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9884}
5,5 2 541
ocen
5,5 10 1 2541
Supernova
powrót do forum filmu Supernova

Mam jednak zastrzeżenia odnośnie scenariusza (spoiler),bo kilka wątków i scen było wprost kuriozalnych.Po pierwsze jak to jest możliwe,ze na pokład międzygwiazdnego statku gdzie powinny być zachowane jak najwyższe standarty bezpieczeństwa bo to przecież jest statek ratowniczy ,jest wpuszczany "człowiek" bez żadnej kwarantanny.Bez zająknięcia zostało to coś wpuszczone na pokład,następnie panoszyło się po statku bez żadnego dozoru ,uwiodło (!!!!!!)jedną z pań z załogi a następnie bez żadnego problemu dostało się na mostek !!!!!!!!!Jak dla mnie wyjątkowo dziwna sytuacja.
Kolejna sprawą jest postać Yerzego Penalosy.Sam siebie określił ,że jest wysokiej klasy technikiem a jak zobaczył co przywiózł ze sobą przybysz to pierwsze co zrobił,to ....wetknął tam rekę!!W tryby też by wtykał jakby pierwszy raz je zobaczył?? Człowiek o zdrowych zmysłach bałby się nieznanego,podszedłby do tego zapewne z ostrożnością i pełną rezerwą no ale nie nasz pan technik. Nasz pan wykwalifikowany technik beztrosko pakuje swoją łapę w coś ,co widzi po raz pierwszy w życiu!!!
Przechodzimy teraz do kapitana.Drugiego kapitana,pierwszy jak wiadomo...no nie poszło mu. Dlaczego na powierzchnię księżyca po paliwo leci kapitan ogromnego statku ???????? Najwazniejszy po Bogu zostawia swój statek,swoją załogę i leci małym promem szukać kilku beczek paliwa ;)Tylko on potrafił pilotować malutki prom???Chyba raczej nie ,bo przecież prom wrócił bez niego.Może nikt inny nie widział jeszcze paliwa i tylko kapitan może je wywąchać???Przecież kapitan ma do takich zadań załogę!Ale swoją drogą mając taką załogę....sam bym musiał wszystko zrobić zapewne.....Mimo wszystko daję siódemkę.Scenariusz strasznie kuleje ale film ratują w/g mnie świetne modele statków i fantastycznie ukazana okolica niebieskiego olbrzyma.
Fanom sci-fi mozna polecić .

ocenił(a) film na 6
kuziu6

Zgadzam się z Twoją opinią

kuziu6

dziwnie to "standarty" wygląda... mi od razu rzucił się w oczy tytuł i opis. jak supernowa może przyciągać skoro to jest termin określający wybuch masywnej gwiazdy? :) ale z ciekawości obejrzę.

ocenił(a) film na 8
kuziu6

Włożył łapę, bo go ten twór mamił i nęcił...nie miał na to wpływu, chęć poznania była silniejsza od racjonalnego umysłu, za blisko podszedł, za długo się wpatrywał, miał kobitę na pokładzie, z którą chciał mieć dziecko, a to już instynkty się odzywają, no, sorry, zwierzęce, przez co był bardziej podatny na otoczenie, mniej w nim było zimnego drania, wszystko miało na to wpływ. Co z tego, że technik, jak zwykły człowiek, nawet nie kapitan. Może mu to "obiecało" wieczną młodość, siłę i męskość, którą mógłby się popisać przed swoją dziewczyną ;) Ciała i potrzeb cielesnych nie oszukasz. Co do tych standardów, to mnie przede wszystkim ukłuło, że to "słodziutkie Słoneczko" nie odbierało sygnału z tej kapsuły, że coś nie halo, a przecież było zaprogramowane, żeby chronić ludzi. Trochę, jakby wsiąść na rollercoaster i w jednym wagoniku nie następuje blokada, a mimo to jedzie.
Co do tego kolesia pałętającego się po statku, to w sumie jestem w stanie to kupić. Na takim pokładzie nie ma zbyt wielu osób i każdy jest tam od czegoś, ma swoją robotę albo czas na sen, to i trudno znaleźć w takich warunkach opiekunkę. A że uwiódł, to pisałam o tym, wcześniej ;)

ocenił(a) film na 6
kuziu6

Ogólnie są głupotki ale i fajne elementy a twórcy Mass Effect na bank oglądali ten film i się na nim wzorowali - gadający kobiecym głosem statek, skok w nadświetlną, ogólny styl wizualny

kuziu6

A ja Wam powiem, że bez tych niedorzeczności nie byłoby tego filmu. Spróbujcie zrobić sobie scenariusz bez nich. Co by powstało?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones